First Encounters with Raw Food / Esmatutvus toortoiduga

_DSC2248_WEB-rawfood_katrinpress Today I saw a layout of a book about raw food to be published shortly with my pics in it. Feeling very exited and can't wait to show you some more.

No, I'm not a raw vegan. Just a food photographer with a (quite often not so) healthy appetite. Will write more about this experience when the book will be published in a month or two. Here is just a sneak peek.

***

Nägin täna ühe peatselt ilmuva raamatu kujundusmaketti, kus minu pildid sees. Tõotab tulla mitte ainult kena, vaid ka sisukas raamat toortoidust, autoriks nimekas toitumisnõustaja Sille Poola.

Ei, ma ei ole toortoitlane, kaugel sellest. Aga toidufotograafina meeldib mulle toit igasugusel kujul ning uudishimuliku inimesena proovin kõik järele, mis lausa hamba all ei karju. Oma kogemustest selle raamatu valmimise ajal kirjutan pikemalt siis, kui raamat paari kuu pärast ilmub. Praegu aga Sille lahkel loal väike huvitekitaja koos retseptiga.

Lehtkapsakrõpsud

Lehtkapsas (ingl k kale) on ka meil saanud populaarseks aiaasukaks. Neid on palju erinevaid – lillaka tooniga käharast lehest kuni hiiglaslike suurte tumeroheliste siledate lehtedeni välja. Maitselt nagu kapsas ikka.

Krõpsude valmistamiseks vajad suurt kausitäit lehtkapsalehti. Selleks tuleb eemaldada varreosa ja rebida kapsas suupärasteks tükkideks. Konkreetset retsepti on raske anda – 12 lehe kohta kulub 1 sl oliiviõli, sidrunimahla, soola-pipart.

Kõigepealt raputa lehtedele soola ja masseeri lehti kätega. Siis pigista peale sidrunimahla ja masseeri jälle. Lisa õli ja masseeri uuesti läbi.

Pane kuivatiplaadile ja kuivata 6–8 tundi. Nooremad lehed kuivavad krõpsuks 4–5 tunniga.

On võimalik valmistada kas õlita ja vähese soolaga variant või soolata ja vähese õliga variant. Vali see, mis rohkem maitseb.

_DSC3063_WEB_rawfood_katrinpress