Beebile sügavkülma

Viimasest beebitoidu postitusest on ka juba tükk aega, aga see ei tähenda, et ma pole midagi teinud. Mõni päev tagasi said viimased ploomid ja õunad püreestatud, samuti pisut kõrvitsat. Koostisosad on samad, kuid grammike tarkust on jälle lisandunud, millest ehk veel kellelgi abi võib olla. Kuna ploomipüree on hästi hapu, proovisin seda teistega segada. Segu kõrvitsaga vahekorras 3:1 tuli küll vähem hapu, mitte eriti maitsev -- selline magehapu ja ploomi maitsega. Hea kooslus tekkis 3:1 banaaniga, sest viimane on muidu ikka hästi magus. Banaani tohib anda alates 6. elukuust, kuid hoiatatakse, et see võib panna kõhu kinni. Koos ploomiga, millel teadupärast on lahtistav toime, ei tohiks seda muret olla. Sellega seoses tekkis küsimusi ka purgitoidu kohta. Ploomipüree on poetoidu sortimendis hästi tavaline. Ise pole veel jõudnud täpsemalt uurida, kuid nt Hippi veebilehel jääb suhkru küsimus lahtiseks. On välja toodud ained, mida konserv ei sisalda. Suhkrut nende hulgas ei ole. Üks ema, kellel Hippi purk kodus olemas, ütles, et suhkur on koostisainete hulgas kirjas. Kuidas siis ikka jääb sellega, et alla aastastele pole kasulik suhkrut anda? Nt orgaanilise beebitoidu firma Ella's Kitchen 1. vanuseastme püreede hulgas ploomi ei ole.

Kuna mul oli pool hästi värsket, pisikest ja õrna ämma kasvataud kõrvitsat, panin selle koos koorega ahju, nagu siin õpetab. Tegelikult, kui nüüd selle õpetuse üle lugesin, sain aru, et tegin ikka oma moodi. Mul oli kolm enam-vähem ühesuurust tükki, mis mahtusid küpsetuskotti. Vett ei pannud üldse. Aega läks ca pool tundi. Sisu lusikaga välja kraapides jäi alles vaid õhuke kilejas nahk. Nii et sellise noore ja saastevaba kõrvitsa puhul toimis koorega kuumutamine hästi. Muidu oleks väga palju raisku läinud.

Mõned faktid, mis on silma jäänud:

1) Luuviljalistel tasub enne kuumtöötlemist kivid eemaldada, sest seemnetes sisaldub mürgiseid aineid ja need võivad kuumuse mõjul püreesse sattuda.

2) Köögiviljade keeduvett ei ole soovitav püreesse lisada, sest keeduvette jäävad koos heade asjadega ka jäägid mürkidest, millega aiasaadusi võib olla töödeldud. Alternatiiviks on lisada püreele puhast keedetud vett.

Vahepeal olen saanud oma eelmise satsi kõrvitsavormikesi sööja peal testida ka. Neid õnnestus isegi noaga pooleks lõigata, et korraga liiga palju ei peaks üles sulatama. Veevannil sulas suht kiiresti ja maitses meile mõlemale. Praeguse seisuga olen selle säilitusviisiga küll rahul ja pean plaani veel mõned köögiviljapüreed ette teha. Ootamas on kaalikas, porgand ja lillkapsas ning nende segud.