Eelinfo veebruariks

Maakera katuseharjadel turnitud, päikegi kaasa toodud (kuigi seda kauaks ei jätkunud), aeg taas ahjuust kriuksutama hakata.

  • Juba sellel nädalavahetusel, 5. ja 6. veebruaril pakuvad 10 toidublogijat omatehtud roogasid Solarise keskuses selleks puhuks sisse seatud kohvikus. Laupäeval pakuvad oma toite Mari-Liis Ilover (blogi Siit nurgast ja sealt nurgast), Liina Karron (blogi Aglio e Olio), Tuuli Mathisen (blogi Ise tehtud, hästi tehtud), Aet Trisberg (blogi Aet köögis) ja Piret Hanson (blogi Puhas rõõm). Pühapäeval on kohvikus Ragne Värk (blogi Kokkama Ragnega), Priit Vahar (blogi Profa köögipool), Elis Toompuu (blogi Elis köögis), Kätrin Maidla (blogi Kätrini kokkamispäevik) ja mina ka. Selleks puhuks filmiti tutvustused ja videoretseptid, mida blogides õige pea näha saab. Ka minul oli meeleolukas päev kaameramehega ja valmisid šokolaadiküpsised. Kahjuks aga ei soosinud tehnikajumal mind ja veel kahte osalejat. Kõvaketas meie materjalidega lendas vastu taevast. Usinad ja visad tegid teise duubli. Mina nende hulka ei kuulu. Kahju. Vaatan nüüd koos kõigi ülejäänutega teiste klippe. Kuid kohvikusse tulen ikka kohale. Lisaks nimetatutele võtan kaasa ka muredad mandliküpsised. Retsept koos piltidega ilmub nii pea, kui täna kokku segatud tainast esimese plaaditäie küpsetan. Solarisse tasub kindlasti kohale tulla, sest mõnusaid koduseid suupisteid saab proovida hästi taskukohaste hindadega.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=bUyzV1QEOxk]

  • Teine uudis. Nüüdseks on teada, et Kopenhaageni restorani Krebsegaarden võõrustab Mekk. Külas on peakokk Carsten Korsnes ja Barbara Bascunan baarist Barbarellah. Lootus on saada nende ühistegevuse vilju nautima 9. veebruaril ja seejärel ka pikem jutt nendest. Õigupoolest on igaühel võimalus sellel õhtusöögil osaleda. Täpsem info ja menüü siit. Kuidas Mekki peakokk Rene Uusmees Taanis käis, saab lugeda siit. Blogijate tutvumist põhjala köögiga korraldab MTÜ Maitseklubi.

Krebsegaardeni interjöör. Foto: Mekk