Till & Kummel - lõhnab nagu Eestimaa suvi

Tallinna vanalinnas on napilt kuu aega tegutsenud kohvik Till & Kummel, mis, nagu nimigi ütleb, pakub valdavalt kodumaisest toorainest lihtsat toitu.

Sattusin sinna esimest korda sõbranna käekõrval juba avamisjärgsel päeval ning istusime viimasesse vabasse lauda. Personal oli elevil, juhtus andestatavaid väikesi viperusi, kuid toit oli maitsev ja meeleolu hea. Siis soovitasin seda ka Oma Maitse kolleegidele ja uuesti käisime nädal tagasi hommikupoolikul. Hinnangud toidule olid taas kiitvad. Siis ma klõpsisin ajakirja uudise tarvis ka paar pilti. Kuna ajakirja läheb ehk üks tikutopsisuurune kaader, siis väga vaeva ei näinud ja paraku jäid tegemata ka pildid toitudest. Aga minge ja proovige ise!:)

Suvisest menüüst võis näiteks leida soolasiiaga kartulisalti või kukeseenerisoto. Mitmed road sobivad hästi hommikusöögiks, mis teeb kohvikust hiliste ärkajate või niisama unistajate lemmiku. Miks ei võiks suhkru ja kaneeliga praesaia süüa kodu asemel kohvikus?! Kuid sisse astuma ei pea pelgalt toidu pärast. Ruum on soe ja kutsuv ning veel on ilusa ilma korral võimalik einet võtta linnamüüri äärses sisehoovis. Till&Kummel on perenaise, endise riigiametniku Nele-Marit Orase ammune unistus, mille teostumiseks nüüd tekkis õige aeg ja koht. Ettevalmistused kestsid vaid napid paar kuud. Kohviku käivitamisest saadik on perenaine ise pidevalt klientide heaolu eest hoolitsenud. Köögipoole eest vastutab noor ja andekas Jürgen Lip.

Till&Kummel, Nunne 7, Tallinn. Avatud E–N 11–22:00, R–L 11–24:00. P suletud. Info ja laudade broneerimine kohvik@till-kummel.ee, +372 670 1077