Daal kanaga

Daal on indiapärane läätsepada või nagu keegi tabavalt märkis "vaeste inkarite lurr". Maitse asi, aga kui ilmad sombuseks kisuvad ja eriti kui tervis jukerdab, hakkavad mul neelud vürtsiste aasia toitude järele käima. Mul pole vähimat aimu, kas daal on tegelikkuses puhtalt taimetoit või pannakse sinna ka liha mõnikord sisse. Eelaimdus ütleb, et nad võtavad ehk liha kõrvale, kui on. Mulle igatahes tundus mugav see sinna sisse pista. Põhitõed pärinevad Nami-namist. Jätkub 6-le, aga kana peaks rohkem olema.

Minul oli

2 (külmutatud) kanakoiba

praadimiseks rapsiõli

1 suur sibul

1 tl vürtsköömneid

2 katkimurtud kaneelikoort

300 g punaseid läätsesid (masoor dhal)

1 tl koriandripulbrit 

0.5 tl tšillipulbrit

0,5 tl jahvatatud kurkumit

1 suur tükeldatud tomat

1 köögiviljapuljongi (veel parem oleks kanapuljongi) kuubik 

0.5 tl soola 

Tegin nii.

1 Kuumutasin paksupõhjalises potis õli. Pruunistasin kergelt (külmunud) kanakoivad. Lisasin sibula, vürtsköömned ja kaneelikoore ning praadisin keskmisel kuumusel 5-10 minutit, kuni sibul hakkas pruunistuma.

2 Lisasin tükeldatud tomati ja segasin läbi. Siis valasin peale u 1,5 l vett, sisse puljongikuubik. Kallasin sekka läätsed ning maitseks koriandri, tšilli ja kurkumi. 

3 Panin kaane peale, lasin keema ja hautasin aeg-ajalt segades u 30 min e kuni kanaliha kontide küljest lahti hakkas tulema. Maitsesin, lisasin soola, segasin läbi ja oligi valmis.