Katrin Press Photography

THE STORIES

Wedding Albums. Pulmaalbumid!

_DSC8107_WEB-katrinpress
_DSC8085_WEB-katrinpress
_DSC8086_WEB-katrinpress

Ma sain täna paki. Kenasti toodi värava taha ära ja kui ma selle lahti tegin, siis seal olid - ilusad raamatud! Minu esimesed trükitud pulmaalbumid! Mul oleks nagu sünnipäev! Või fotonäitus!

Kuller leidis mu maja täitsa ise üles. See on haruldane, kuna isegi mu postkast on poe juures seina peal ja kellelgi ei tule kunagi meelde seda tühjendamas käia. Ma isegi ei oodanud seda pakki veel, sest tegin tellimuse umbes nädal tagasi. Firma juured on Ameerikas, eks nad trükivad ikka kusagil Euroopas ka, aga ikkagi! Tellisin ka paberinäidised ja kuna see on valmis komplekt, arvasin, et ju need jõudsidki juba kohale. Aga pakis olid hoopiski minu esimese pulma albumid!

Aasta tagasi 25. augustil pildistasin oma esimese pulma ja nüüd saab too pruutpaar esimeseks aastapäevaks minu esimese päris oma tehtud raamatu! Oleksin kade, kui üks näidiseksemplar mulle endale ei jääks :) Parem hilja kui mitte kunagi, eks. Nende esimestega on ikka nii, et tükk aega on tahtmine, aga kui välist sundi ei ole, siis tuleb sisemist kõvasti tagant õhutada. Nii meilgi - algusest peale oli plaan raamat teha, aga kuna minul ei olnud käegakatsutavat näidist, siis polnud mul ka kindla tähtajaga tellimust. Üheks päevaks oli mul juba liiga palju kogunenud lubadusi stiilis "kunagi teeme raamatu", et tuli see näidis lihtsalt valmis teha.

Alates vastupidavast pakendist, milles need saabusid kuni sisekaane helehalli paberini välja - kogu toode on täpselt selline, nagu ma unistasin, et see oleks. Päriselus väga sageli nii ei juhtu. Kujundus võimaldab veel paremini edasi anda selle erilise päeva lugu - kombineerida portreesid, detaile ja reportaaži täpselt nagu vaja. Kvaliteetne vormistus annab piltidele nii palju juurde, lisaks veel kogu maagia, mida tunned teiste meeltega - sõrmeotstega üle siidise kaanepaberi libistades, lehtede keeramist kuulates, värske raamatu lõhna nuusutades... Igaühele omad naudingud.

Häbeneda ei tasu ka soovi tunda end kord elus kaanestaarina, sest just sellise tunde professionaalsete fotodega isiklik raamat tekitab. Nii et olen oma üllitisega ja teenusepakkujaga ülivõrdes rahul ja julgen kõigile soovitada. Materjalinäidised tulevad mulle ju veel lisaks. Eriti tänulik olen aga oma katsejänes-pruutpaarile - üks suur katsetamine on nüüd kena punkti saanud.

Armsad Kirli ja Siim on algusest peale lubanud mul nende tähtsat päeva odava populaarsuse huvides ära kasutada. Takkapihta lubasid nad mul kujundada täpselt sellise raamatu, nagu soovisin, kasutades parimaid materjale. Kniks ja kraaps!

Kui nüüd kellelgi tekkis ka raamatu isu, siis räägin paari lausega, kuidas see valmib. Kõigepealt tuleb teha pildid, aga selleks pole ilmtingimata vaja abielluda. Raamatuid saab teha ka lapseootusest (ja lapse esimesest eluaastast), peresessioonist või mistahes muudest piltidest. Valida saab erinevate suuruste, kaante ja paberite vahel, raamatu paksus algab 20 leheküljest. Kui pildid on valmis, teen soovijale kujunduse (pdf-faili). Seejärel räägime läbi muudatused, teen parandused, kinnitan kujunduse ja raamatute koguse. Saadan kujunduse teostajale, esitan tellimuse, maksan ära ja 7-10 päeva pärast saame koos pakki avades rõõmustada!

Rõõmu jätkub aga kauemaks, sest personaalne raamat on ka suurepärane kingitus. Raamatu hind sõltub hästi palju formaadist ja materjalidest, kuid kõige lihtsama oma mälestuste kogu ei lähe oluliselt kallimaks kui osta poest album ja tellida sinna 10x15 fotod. Miks mitte proovida midagi uut!?