Katrin Press Photography

Blog

Love Bites ♡ Food & life captured with love. Armastuse Ampsud.

A Easter Table Kids Enjoy. Lihavõttelaud lastele

A parenting magazine Pere & Kodu asked me to set a table for Easter that all family members would like and to include some kids in a photo shoot. Being a mother of a pre-school kid and a childrens' photographer I know that the youngest family member always sets the tone. So you better make that kid really happy.

I dumped all fancy decorations together with the linen tablecloth and artful flower arrangements. I can do this some other day and for someone else, but Easter with kids is about colouring eggs and taking time for them. Getting messy and dirty is inevitable.

Instead of tablecloth I used sketch paper, I made confetti with a paper punch, baked peach pastry and decorated some cupcakes, made lemonade and boiled some eggs of course.

I was really happy with the outcome of the experiment. I didn't have to pose the kids for the shoot. They were just happy having their Easter close to 2 month ahead of time in my studio.

I just love the final overhead frame that I took after two other kids had left. How the table looked afterwards says it all. No styling here. When I started cleaning the set I realized that I can cut out and frame the kids' paintings. How cool is that!

On ammu teada, et lapsed ei naudi pikka laua taga istumist, millest aga vanemad nii sageli puudust tunnevad. Saaks ometi juua tassi kohvi ja omavahel juttu ajada nii, et põnnid vahele ei segaks! Lapsed tahavad kindlasti mune värvida, kuid kes jaksab muretseda plekilise laudlina pärast. Seda lauda kujundades lähtusin sellest, et kõigil oleks üks lõbus hommik.

Laud on kaetud joonistuspaberiga, mida müüakse rulli kaupa (Zelluloos). Soovi korral võib kunstiteosed pärast peo lõppu välja lõigata ja parimad suisa raamida. Võib kasutada ka paberlaudlina, kuid selle peale ei ole nii hea joonistada. Järgmisena tasuks läbi mõelda värvigamma ja mõistlik on lähtuda sellest, mis kodus juba olemas. Kevadpühad on aeg, kui võib kasutusele võtta need kunagi meeltesegaduses ostetud kirevad nõud, mis muidu kusagil kapinurgas tolmu koguvad. Peale lõputut halli talve ihkab hing midagi erksat. Olgu nõud kirjud, isegi erinevatest serviisidest, kuid neis võiks leiduda mingi siduv element, olgu see siis kuju, värvitoon või muster. Kui kõik esemed on eri ooperist, ei teki harmooniat. Sellel laual on valdavalt kasutatud lihtsaid geomeetrilisi vorme – ring, ruut, ja pastelseid toone, aktsendiks puhas kollane ja tärkava looduse roheline.

Kahe taldriku üksteise peale asetamine võib olla tarbetu, kuid suurem taldrik on justkui pildiraam, aitab väiksemat lauapinnast esile tuua. Teine vahva idee on joonistada taldrikutele raamid (näiteks lillevanik) lauapaberile. Samuti võib kohakaartide asemel külaliste nimed kattepaberile kirjutada.

Kui kolikambrist leitud lillepott või munapeeker on vale värvi, saab selle hõlpsasti nt akrüülvärviga üle võõbata tingimusel, et seda pole plaanis pesta ega toiduga kokku lasta.

Taimed ja lilleseaded annavad igale peolauale tohutult palju värskust ja elu juurde. Lauakaunistus ei pea ilmtingimata tulema lillepoest. Vahel on nutikam ja soodsam läbi astuda aiärist või sättida aukohale potitäis salatit või maitserohelist. Nähtaval laual on pesaaluseks näiteks tüümian, mis kasvab kenasti edasi aknalaual või hiljem peenras.

Hommikumenüüs on keedu/praemunale lisaks lehttainasaiakesed pooliku aprikoosiga, glasuuritud muffinid, krõmpsud porgandid, isetehtud sidrunilimonaad ja kohv.

Kõik meisterdamiseks ja joonistamiseks vajalik, tasub samuti panna käeulatusse ning ühel hetkel saabubki õnnis vaikus, kui on kuulda vaid pliiatsite sahinat. 

Taimed ja lillepotid: Hansaplant

Keraamiline lind: Shishi (Nu Nordik)

Kruusid: Mari Ait (Nu Nordik)

Ülejäänud esemed: Nõudepeatus, erakogu