Kolmest-kokku-kook

Nagu pealkirigi reedab, sai see kook tehtud kolmest retseptist kokku. Kate minu alati õnnestuvalt kohupiimakoogilt, täidise idee tagurpidi õunakoogilt ja põhi ühelt varasemalt kohupiima-šokolaadikoogilt. See näide illustreerib lähenemist, et alati ei pea hakkama koogi jaoks retsepti otsima. Piisab, kui vaadata otsa sellele, mida kavatsed kasutada ja meenutad, mis varem tehtud. Veel näitab see muidugi ilmekalt, et ma ei saa elada ilma kohupiimakoogita.

28 cm koogi jaoks läheb vaja 

Põhi:

1 1/2 pakki Kalevi küpsiseid 

75-80 g sulatatud võid

2 sl fariinsuhkrut

Täidis:

4-5 suuremat õuna, kooritud-tükeldatud

(soovi korral 4-5 20 cm pikkust kooritud-tükeldatud rabarberivart)

80 g kivideta rosinaid

2 sl võid

2-3 sl  (fariin)suhkrut

1/2 tl kaneeli

Kate:

400 g (2 pakki) kohupiima

1,5 dl hapukoort

2 muna

1,5 dl suhkrut

1/2 vanillikauna seemned

1 Põhja jaoks purustasin küpsised köögikombainis. Sulatasin või ja suhkru. Valasin segu küpsisepurule, segasin läbi ja vajutasin küpsetuspaberiga vooderdatud vormi põhja tugevalt kinni. Tõstsin vormi külma.

2 Koorisin ja tükeldasin õunad (ja rabarbri). Sulatasin pannil või, kallasin peale õuna- (ja rabarbri-) tükid, rosinad ning raputasin suhkru ja kaneeliga üle. Kuumutasin segades u 10 min, et õun veidi küpseks ja täidis ühtlustuks. Seejärel tõstsin kõrvale.

3 Katteks segasin kohupiima suhkruga, lisasin hapukoore ja vanilliseemned ning kloppisin ühtlaseks. Siis lõin juurde munad ja segasin korralikult läbi.

4 Võtsin põhja külmast välja, segasin täidise korra läbi ja laotasin põhjale. Lõpuks valasin peale kohupiimamassi. 160-kraadisesse eelsoojendatud ahju ja umbes tunni pärast on valmis, kui servad on kergelt pruunikad ja vormi raputades kohupiim keskelt enam ei võdise. Enne kallale asumist oleks hea lasta paar-kolm tundi taheneda.