Õunakook võibiskviidist

Reklaamiks tuleb esiteks tõdeda, et veerand kook kadus minu kõhtu, enne kui maha jahtudagi jõudis. Teiseks tunnistan üles, et kipun alahindama kooke, millel pole kaunist katet, kreemi või vaapa. Need on kuidagi liiga lihtsad, et üldse raatsiks oma energiat kulutada. Selline eelarvamus on mõistagi viga. Nähtav kook läheb igatahes kordusse. Ise ei leiutanud ma midagi. Tahtsin teha järele oma ämma "kohmakat" - nii nimetab ta põhimõtteliselt kõiki oma kooke. "Ah, see on mingi kohmakas," tavatseb ta öelda. Maitse järgi hakkasin otsima, mis oleks keeksi ja biskviidi vahepealne. Leidsin "100 rooga" sarja "Küpsetamisraamatu 2. osast" võibiskviidi retsepti.

Tainas:

2 muna

2 dl väga peent suhkrut

3 dl jahu

2 tl küpsetuspulbrit

1 dl piima

50 g võid

Täidis:

2 magusat õuna (mul oli 5-6 pisikest punni)

3 tl kaneeli Lõika õunad õhukesteks sektoriteks. Määri 24 cm läbimõõduga koogivorm võiga ja raputa üle jahuga.

Sulata või ja lase jahtuda. Vahusta toasoojad munad suhkruga tihedaks heledaks vahuks 5–8 minuti jooksul. Sõelu vahu peale omavahel segatud kuivad ained, tõsta lusikaga segamini. Võta tainast paar detsiliitrit väikesse kaussi, lisa sinna või ja piim ning sega läbi. Kalla segu vahu peale ning tõsta ettevaatlikult alt ülespoole ühtlaseks.

Pane vormi kolmandik tainast ja sellele pool õunasektoritest, riputa peale kaneeli. Korda sama veel kord, viimaseks kihiks jäägu tainas.

Küpseta ahju keskmisel siinil 175° juures 50-60 minutit. (Mul piisas 40-45 minutist, nii et käi vaatamas ja tikuga torkimas.) Võta ahjust ja lase 5 minutit seista. Kummuta seejärel kook restile, lase 10 minutit jahtuda, kata siis uuesti vormiga ja lase täielikult jahtuda. Resti puudumisel ära kooki jahtumise ajaks kinni kata. (Ma ei kummutanud välja ja jahtumise ajaks oli juba veerand söödud.) Juurde sobib vaniljekast või -jäätis.