Šokolaadi-ploomi clafoutis

Nämm... tundub, et sain eilse eest revanši. Clafoutis pole küll päris kook, aga oi kui hea! Lihtsamat desserti on ka raske välja mõelda. Kõigile, kes pannkoogitainaga hakkama saavad, on see jõukohane. Šokohoolikuna ei saa ma muidu, kui annan võidu sellele maiusele. Tume šokolaad on just see lisanüanss, millest ma eelnevate kookide puhul puudust tundsin. 

Mõned saatesõnad retseptile. Tegin ilma köögikombainita. Kuivad ained segasin lihtsalt kausis vispliga ühtlaseks, seejärel vispeldasin sisse munad ja lõpuks kahes jaos piima. Tainas jääb nii vedel -- krepitaina paksune --, et tekib lausa hirm, et midagi on valesti läinud. Vormid määrisin võiga, üle ei puistanud, sest süüakse niikuinii sealt seest. Šokolaaditükkide lisamine on minu meelest lausa kohustuslik! Annab nii maitsele kui tekstuurile palju juurde. Just tänu šokolaaditükkidele jätab mulje nagu fondant, mille tainas kasutatakse sulašokolaadi ja mida on seetõttu veidi tülikam valmistada. Kogu see hunnik, mis pildil näha, tuli retseptis toodud kogusest. Täitsin vormid poolenisti, sest kartsin, et muidu upuvad ploomid sisse ära. Järgmine kord katsetan, kas äkki tõusevad hoopis pinnale, sest tainas on piisavalt vedel.

Retsept

500 g ploome

120 ml nisujahu

60 ml kakaopulbrit

näputäis soola

160 ml suhkrut

1 tl vanillisuhkrut

3 dl piima

3 muna

peotäis jämedalt hakitud tumedat šokolaadi

1 Eelsoojenda ahi 180 kraadini. Valmista ette kas üks 26 sentimeetrise läbimõõduga küpsetusvorm või 6-8 väikest.

2 Eemalda ploomidelt kivid ja poolita ploomid. Lao vormi(desse) kumer pool allpool. Võib lisada ka veidi jämedalt hakitud tumedat šokolaadi.

3 Pane jahu, suhkur, vaniljesuhkur, kakaopulber ja sool köögikombaini ja käivita mõneks sekundiks, et need seguneks. Siis lisa munad ja piim ning töötle, kuni tainas on hästi segunenud (u 30 sek).

4 Vala tainas ettevaatlikult ploomidele. Raputa vormi(de)le pisut suhkrut ja küpseta väikeseid vorme u 20-25 min ja suurt u tund. Serveeri vahukoore või vaniljejäätisega.